Cze 11, 2013

NapisaneprzezwBudownictwo | 0 Komentarzy

Stanowiska pracy dla inżyniera elektronika

Stanowiska pracy dla inżyniera elektronika

Jakie jest główne, życiowe zadanie każdego inżyniera elektronika? Musi on, dzięki swojej pracy, utrzymać technikę elektroniczną na tak wysokim poziomie, by mogła ona stale się rozwijać. Potrzeby społeczne w stosunku do tej dziedziny stale rosną – nic zatem dziwnego, że pracy dla inżyniera elektronika po prostu nie brakuje.

W jaki sposób inżynier elektronik może zarobić na chleb? Podejmując zatrudnienie na jednym ze stanowisk, w których wypełnia się zadania związane z elektroniką. Inżynier elektronik nadzoruje i kontroluje prace, prowadzi prace projektowe, naukowe i badawcze, czasem też prowadzi nadzór nad produkcją w danym zakładzie. Pracuje on w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w technologiach, urządzeniach elektronicznych, radiokomunikacji i telewizji, elektronice przemysłowej.

Inżynier elektronik ponad to powinien dobrze znać się na komputerach i wszelakich technologiach informatycznych. Bardzo perspektywiczne będą działy mikroelektroniki. Opierają się one na półprzewodnikach, które są obecnie masowo stosowane we wszystkich dziedzinach technicznych.