Cze 11, 2013

NapisaneprzezwBudownictwo | 0 Komentarzy

Elektronika przemysłowa i komputerowa

Elektronika przemysłowa i komputerowa

Inżynierowie elektronicy mogą pracować również w dwóch działach elektroniki: przemysłowej i komputerowej. Przyjrzyjmy się zatem szczegółowo temu, czym można się zajmować – na początku w elektronice przemysłowej. Tutaj steruje się procesami produkcyjnymi, dzięki czemu działa w nich pełna automatyzacja. Nie dość, że produkty mają wyższą jakość, to jeszcze jest ich więcej!

Inżynier elektronik w elektronice przemysłowej ma po prostu kontrolować i nadzorować oprogramowanie komputerów sterujących oraz urządzeń wykonawczych. Trochę inaczej może wyglądać jego zadanie w technikach komputerowych. Ci inżynierzy, którzy tym właśnie się zajmują, na pewno pracy nie stracą – to bardzo przyszłościowa dziedzina.

W obecnych czasach największy nakład finansowy jest kładziony właśnie na rozwój elektroniki komputerowej. Komputery są już wszędzie – czy to w banku, czy w hotelu, a nawet w supermarkecie. Cały sprzęt elektroniczny dookoła wymaga jednak specjalistów, którzy będą się nim zajmować. Właśnie tutaj do akcji wkraczają inżynierzy elektronicy.