Cze 11, 2013

NapisaneprzezwBudownictwo | 0 Komentarzy

Czym zajmuje się architektura?

Czym zajmuje się architektura?

Cała architektura opiera się na nauce i sztuce, jaką jest projektowanie. To tutaj konstruuje się i wykonuje budynki oraz inne budowle przestrzenne. Co więcej, pewien dział architektury ma za zadanie również organizować przestrzeń, która jest przez ludzi używana. Kim jest zatem sam architekt? To osoba, która ma wykształcenie zdobyte na kierunku architektura, posiada również uprawnienia do wykonywania projektów budynków.

Architektura bazuje na rysunkach, które mają oddać przyszły charakter budynku. Architekci muszą umieć tak zorganizować przestrzeń, używając różnych materiałów, by zaspokoić potrzeby swoich klientów. Podczas projektów muszą brać pod uwagę szereg czynników, takich jak masa, przestrzeń, forma, głośność, tekstura, struktura, światło, cień, program.

Architekt porównuje ze sobą koszt, limity technologiczne i konstrukcyjne tak, by osiągnąć harmonię pomiędzy różnymi aspektami przestrzeni takimi jak: funkcjonalność, ekonomia, artyzm oraz estetyka. Właśnie przez to, że zwraca uwagę na te parametry, różni się od pragmatycznego inżyniera.